Manyetik Çubuk (Manyetik Bar) Mıknatıs Neodyum

Manyetik Çubuk (manyetik bar) mıknatıs, sıvı ya da akışkan maddelerin içerisinde bulunan toz metal ve demir parçalarını temizleyerek bu maddeleri tüketilebilir hale getirir. Bütün mıknatısların iki kutbu vardır bu kutuplar kuzey kutbu ve güney kutbu olarak ikiye ayrılır. Bu iki kutup aynı olduğunda birbirlerini iter farklı olduklarında ise birbirlerini çekerler.  Bu çubuk mıknatıslar pek çok metali kendilerine çekerler fakat nadir de olsa bazı metalleri hiç çekmezler. Çubuk mıknatısın çekemediği metallere örnek olarak; bakırı ve alüminyumu örnek verebiliriz. Çubuk mıknatısları asarsanız bir ucu mutlaka kuzeyi ve diğer kısmı ise güneyi gösterir. Bu sebeple bu mıknatıslar pusula yapımında kullanılır.

Mıknatıs nerelerde kullanılır?

Mıknatıs günümüzde oldukça çok kullanılan bir materyaldir. Mıknatısı hayatımızın nerdeyse tamamında görebiliriz. Mıknatıs kullanım alanlarına en popüler örnek şüphesiz ki buzdolaplarına astığımız süslerdir. Bu buzdolabı süsleri dışında, mıknatısları telefonlarda, televizyonlarda, kulaklıklarda, evlerde, buzdolaplarında, manyetik iğneler, pusulalarda, motorlarda, akülerde ve vinçlerde kullanılmaktadır. Özellikle pusulalar için çubuk mıknatıslar oldukça önemlidir. Çubuk mıknatısların iki ucu vardır bir ip ile asarak ya da suyun üstüne bu mıknatısları bırakarak nereye döndüğüne bakabilirsiniz, bu mıknatısların bir yönü her zaman kuzeye bir diğer yönü ise her zaman güneye bakmaktadır. Bu sebeplerden dolayı pusula alanda çubuk mıknatıs kullanımı çok yaygın. Özellikle eski dönemlerde denizciler çubuk mıknatısı pusula yerine kullanırlardı.

İstanbul Pendik Çubuk Bar Mıknatıs İmalatı

İstanbul Pendik’te çubuk mıknatıs üretimi yapmaktayız. Türkiye’nin tüm illerine hizmet vermekteyiz. Çubuk mıknatıslar genellikle orta ve küçük boyutlarda üretilip fabrikalar tarafından müşterilerin beğenisine sunulurlar. Müşteriler genel olarak üretilen boylarda bir çubuk mıknatıstan istediği verimi alamıyor ise, üretici firma ile görüşerek istediği boyutta bir çubuk mıknatıs ürettirip satın alabilir. Müşteri özel sipariş verirken ürünün ne kadar güçlü olmasını istediğini , ürünün hangi boyutlarda olmasını istediğini belirtmelidir.

Çubuk Bar mıknatıs fiyatları

Çubuk mıknatıslar müşterilerin isteklerine ve bu mıknatısları nerede kullanacaklarına göre farklı boyutta ve farklı çekim gücünde üretilirler. Bu ürünlerin fiyatları da farklılık gösterir. Pusulalarda kullanılan çubuk mıknatıslar ortalama 50 ila 100 TL arasında değişiklik gösterir iken daha büyük ve güçlü çubuk mıknatıslar daha pahalıdır.